Даний сайт присвячений усім подіям світу, що зв'язані з футболом. Будь-яку інформацію можна знайти на uefa.com. Рейтинги команд, результати усіх матчів, події у світовому футболі - усе тут. Життя футболу з середини.

Союз європейських футбольних асоціацій (англ. Union of European Football Associations, скор. UEFA, в українській транслітерації УЄФА) — організація, що керує футболом в Європі. Вона поєднує національні футбольні асоціації європейських країн, а також Ізраїлю, Кіпру й Казахстану. УЄФА займається організацією європейських змагань клубів і збірних, розподіляє прибутки від реклами й трансляції турнірів, що проходять під її егідою, між клубами й національними асоціаціями, що входять до її складу.

УЄФА — спортивний орган, який не має урядових повноважень, а лише представляє інтереси своїх членів — європейських національних асоціацій.

УЄФА є однією із шести континентальних конфедерацій, що входять до ФІФА, причому УЄФА з них найбільш впливова й багата. Майже всі найсильніші футболісти світу грають у Європі через те, що саме в ній найбільші зарплати, особливо в Англії, Італії, Іспанії і Німеччині. Також УЄФА представляють багато сильних збірних світу, що визначає велике представництво країн цієї конфедерації на світових першостях: так, з 32 команд начемпіонаті світу 2006 року УЄФА представляли 14.

УЄФА була заснована 15 червня 1954 в Базелі (Швейцарія) після консультацій, розпочатих федераціями футболу Франції, Італії й Бельгії. Спочатку до УЄФА входило 25 країн, зараз ця цифра досягла 54-х. Штаб-квартира УЄФА розташовувалася вПарижі до 1959, коли вона переїхала до Берну. З 1995 вона базується у швейцарському Ньоні. Першим генеральним секретарем УЄФА був Анрі Делоне, а президентом — Еббе Шварц. В наш час президентом УЄФА є Мішель Платіні, першим віце-президентом (замісником президента) — Шенес Ерзік, генеральним секретарем — Джанні Інфантіно.

Посилання на сайт: uefa.com

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх