Музей Алларда Пірсона в Амстердамі, де було виставлено золото скіфів з кримських музеїв, вирішив поки не повертати експонати ні Києву, ні Криму. Про це йдеться в заяві музею, оприлюдненому в середу, 20 серпня.

У документі наголошується, що за результатами власного юридичного розслідування музею не вдалося винести рішення на користь жодної зі сторін і щоб уникнути неминучого позову від програвшої сторони, було прийнято рішення дочекатися постанови компетентного судді, або полюбовної угоди. А поки експонати будуть зберігатися в музеї Алларда Мірсон. 

Рада Федерації Росії різко розкритикувала це рішення, заявивши, що воно створює "небезпечний прецедент в музейному світі, який може привести до зникнення такого явища, як гостьові виставки та обмін колекціями між музеями світу". "Не виключено, що тепер жоден музей світу не віддасть свої колекції на виставку в іншу країну, оскільки не зможе гарантувати їх повернення", - заявив перший заступник голови комітету Ради Федерації з науки, освіти та культури Віктор Косоуров. 

За словами Косоуорова, той факт, що золото скіфів має бути повернуто до Криму, звідки було вивезено в лютому, не викликає сумнівів. Однак міністерство культури України заявляє, що дані експонати є українською державною власністю і тому мають бути повернуті Києву.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх