Об'єкти з колекції Національного музею історії України, надані для виставки  " Крим: Золото і таємниці Чорного моря", були передані в амстердам співробітниками київського музею і в четвер, 4 вересня, відправлені до Києва. Факт передачі підтвердили DW у прес-службі Музею Аларда Пірсона, де проходила експозиція, що стала предметом суперечки між Україною і Росією. 

Київський музей надав для виставки 19 експонатів з 432. За рішенням музею Аларда Пірсона, решту об'єктів з музеїв Сімферополя, Керча, Бахчисарая і Херсонеса залишаться в Нідерландах до того моменту, поки сторони не домовляться про права власності, або не буде отримане компетентне юридичне рішення щодо цього питання. Де саме будуть зберігатися об'єкти в цей час - не повідомляється. 

Спірна експозиція 

Виставка "Крим. Золото і таємниці Чорного моря" завершилась в Амстердамі 31 серпня. Офіційний Київ вимагає повернення скіфського золота та інших археологічних знахідок Україні. Кримські музеї, підтримувані російським міністерством культури, наполягають на своїх правах. 

За словами заступника міністра культури України з питань європейської інтеграції Світлани Фоменко, київські об'єкти є найбільш цінними на виставці. "Скіфський шолом і меч представляють собою ядро експозиції", - підкреслила вона 29 серпня в ході брифінгу в будинку уряду України в Києві. Україна має намір наполягати на поверненні всіх об'єктів в судовому порядку. 

Куратор виставки, сімферопольський археолог Валентина Мордвинцева, вважає вимоги Києва недоречними: "Навіщо ці речі в Києві? Це буде демонстрація заручників, військових трофеїв, виграних у війні з Росією! Мені здається, це некрасиво", - заявила вона в інтерв'ю.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх