Сьогодні в Україні відзначається 306 річниця трагедії міста Батурин, що на Чернігівщині. Гетьманського міста, яке було вщент вирізане московською навалою. Цей трагічний історичний факт по сьогоднішній день викликає біль у кожному серці українця.

На той час місто було неприступним. Фортеця була добре озброєна з усіх сторін. Прямим нападом місто захопити було майже неможливо. Та не обійшлося без зрадників, в результаті чого було вирізано усіх жителів Батурина. Так наказала Москва усіх мешканців міста через те, що вони дружили зі шведським королем. Ця шокуюча історія чомусь замовчувалась в Україні. Під час археологічних досліджень, що проводились в наші дні, вчених шокувала одна знахідка. Вони знайшли цілий цвинтар, на якому були поховані рештки маленьких дітей. Приблизна кількість загиблих в Батурині була від 10 до 15 тисяч осіб. Підступно зайшовши в фортецю, в один із потаємних ходів, який видав зрадник Іван Ніс, зайшла московська орда і повбивала усіх. Як не сумно та історія повторюється. 

На сьогодні Батурин хоча і має статус міста та проживає в ньому всього три тисячі мешканців. Кожного року в пам'ять про страшну українську трагедію відзначається панахида. 

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх