Частину заборгованості за російський газ погасила Україна. На рахунок "Газпрому" переведено 786 мільйонів доларів. Переговори про погашення заборгованості та ціни на газ продовжаться 2 червня, повідомляє Deutsche Welle. У газовому конфлікті між Росією та Україною з'явилася надія на те, що Москва відмовиться від загрози припинити поставки газу на Україну.

Український "Нафтогаз" перерахував "Газпрому" 786 млн доларів в рахунок погашення боргу, повідомив комісар ЄС з енергетики Гюнтер Еттінгер (Günther Oettinger) після переговорів у п'ятницю, 30 травня, в Берліні, з міністрами енергетики України та Росії Юрієм Проданом та Олександром Новаком

За словами Еттінгера, це підвищує шанси на врегулювання конфлікту. "Ми сьогодні не погодили заключного пакету, проте домоглися прогресу", - сказав він. Сторони погодилися продовжити переговори 2 червня в Брюсселі після того, як 786 млн доларів надійдуть на рахунок "Газпрому". Юрій Продан висловив думку, що компроміс з Росією можливий. Олександр Новак назвав переговори в Берліні конструктивними. 

Спірна сума боргу 

Сторонам належить домовитися, скільки саме Україна повинна перерахувати Росії в рахунок погашення боргу за газ, і яку ціну вона буде платити за це паливо, починаючи з червня. Росія заявляє, що борг України становить 5,2 млрд доларів і вимагає перерахування як мінімум 2 млрд доларів. Україна, однак, вважає, що вона повинна всього лише 786 млн доларів, які вона і заплатила. 

Арсеній Яценюк пояснив, 30 травня в Києві, що ця сума базується на ціні 268,5 долара за тисячу кубометрів, яка діяла з січня по березень, зазначає агентство "Інтерфакс". Він вказав, що Україна готова платити за російський газ тільки з цієї пільговою ціною, яка була погоджена з Москвою при поваленому президенті України Вікторі Януковичі. У разі скасування пільги Яценюк погрожує подати на Росію до Стокгольмського арбітражу. "Переговори або закінчаться підписанням договору, або подачею позову, як було чітко нами заявлено", - підкреслив український прем'єр. 

Росія, однак, скасувала пільги для України після повалення Януковича і вимагає від Києва, починаючи з червня, платити за газ по 485 доларів за тисячу кубометрів. При цьому Москва посилається на договір від 2009 року, який закріпив дану ціну. Напередодні переговорів у Берліні Гюнтер Еттінгер зазначив, що ціна за російський газ в ЄС становить від 350 до 390 доларів за тисячу кубів, і ця ціна цілком адекватна, повідомляє агентство dpa. 

 

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх