"Нафтогаз України" направив російському "Газпрому" проект додаткової угоди, яка передбачає внесення змін в умови контракту в питаннях ціни, обсягів та умов постачання природного газу, повідомляє Інтерфакс.

Як повідомляє прес-служба держхолдингу, Україна підготувала зміни в контракті, укладеного 19 січня 2009 року, які врегулюють усі спірні питання цієї галузі. Поки ж ніяких уточнень немає. 

Міністр палива та енергетики України Юрій Продан, у понеділок в Брюсселі, розмовляв з журналістами. Відповідаючи на питання, чи містять пропозиції "Нафтогаза" тему скасування принципу "бери або плати" він сказав: "Природньо, це наша позиція, вона можлива в іншій редакції, яка відповідає європейським підходам". 

У прес-службі "Нафтогазу" нагадали, що 2 червня відбудеться четвертий раунд переговорів у форматі Україна-Росія-ЄС з питань поставок газу в Україну. 

Прямуючи на переговори Ю. Продан сказав журналістам, що в ході цього раунду українська сторона сподівається обговорити ціну газу. 

"Нафтогаз України" перерахував "Газпрому" $786 300 000 за газ, імпортований у лютому-березні 2014 року, оплативши поставки природного газу за перший квартал за ціною $268,5 за тис. кубометрів. Ціна на газ для України з 1 квітня становить $485 за тисячу кубометрів. Підвищення з $268,5 сталося в результаті скасування двох знижок. 

На даний момент на переговори в ЄК приїхали всі їх учасники: О.Міллер, міністр енергетики Російської Федерації Олександр Новак та міністр палива та енергетики України Ю.Продан.

Вихід до преси за підсумками консультацій очікується орієнтовно в 19:00 за Києвом.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх