У тривалій газовій суперечці, між Росією та Україною, сторони досягли компромісного рішення. Міненерго РФ розраховує на швидке погашення українською стороною газового боргу, повідомляє Deutsche Welle. На переговорах в Брюселі, Росія і Україна, договорились про план погашення газового боргу та рівень цін на майбутні поставки газу.

Про це повідомив, у понеділок, 2 червня, комісар ЄС з енергетики Гюнтер Еттінгер (Günther Oettinger). За його словами, сторони виробили "спільну пропозицію щодо пакетного рішення". Він зазначив, що "через кілька днів" міністри енергетики двох країн представлять план вирішення проблеми своїм урядам, а остаточна домовленість між Росією і Україною може бути досягнута ближче до середини липня. 

Крім того, сторони вирішили, до 9 червня, не звертатися до Стокгольмського арбітражу з газового питання. Як повідомив глава компанії "Газпром" О. Міллер, обидві сторони "взяли паузу" і "якщо сторони врегулюють всі питання в рамках переговорів, то можливо, не потрібно буде звертатись до Стокгольмського суду". Він також сказав, що наступна тристороння зустріч щодо газу, Росія - Україна - ЄС, може відбутися до 9 червня". 

Водночас, міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що "Нафтогаз України" з великим ступенем ймовірності може протягом тижня погасити борг за постачання російського газу в листопаді та грудні 2013 року. Глава Міненерго додав, що готовність платити за два місяці - "це вже крок вперед", так як, 30 травня українська сторона оскаржувала дану заборгованість. Сума боргу за листопад і грудень 2013 становить 1.451 мільярда доларів. 

 

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх