Акцизні надходження від різних груп підакцизних товарів (алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, нафтопродуктів тощо) повинні бути збалансовані, вважає голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський

"В умовах глобалізації, в умовах споживання певного виду товару, ми завжди повинні дивитися на підвищення акцизів з усіма відповідними наслідками для ринку", - сказав він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна". 

За оцінками Інституту з посиланням на дані державної казначейської служби, в загальній структурі акцизних надходжень за підсумками 2013 року, надходження від тютюнових виробів склали 61%, від лікеро-горілчаної продукції - 18,5%, від нафтопродуктів - 18%, пива - 8%, виноробної продукції - 3%. 

Згідно з досліджень, в результаті підвищення акцизу на тютюн на 25%, з 1 липня споживання сигарет скоротиться на 12,3%, легальне виробництво - на 12,6%, частка контрабанди на ринку зросте на 1,1 п.п., частка тіньового виробництва - на 0,7 п.п., доходи держбюджету - на 9,8-12,7%. 

І.Бураковський вважає, що в тютюновій галузі необхідно відмовитися від авансової оплати акцизного податку та повернутися до системи оплати, яка існувала до 1 січня минулого року. 

Крім цього, уряд повинен гармонізувати ставки акцизів на сигарети з фільтром і без фільтра, що знизить диференціацію цін на тютюнові вироби. 

Зазначені заходи дозволять підвищити конкурентоспроможність легальної продукції над контрабандними і контрафактними виробами. 

Як повідомлялося, Україна з 1 липня підвищує акцизи на сигарети.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх