Гюнтер Еттінгер, Олександр Новак і Юрій Продан  проведуть чергову зустріч, в рамках енергетичної безпеки,  в понеділок, 9 червня, в Брюсселі, за ініціативою Європейської комісії, повідомляє Інтерфакс. Олексій Міллер і глава правління "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, також візьмуть участь в даних переговорах.

"Планується, що чергові тристоронні переговори відбудуться завтра ввечері в Брюсселі", - сказав у неділю представник прес-служби російського відомства. 

Останні переговори Росії та України про врегулювання газового боргу за участю Єврокомісії відбулися 2 червня, після цього керівництво "Газпрому" і "Нафтогазу України" перемовляються в двосторонньому форматі. 

10 червня закінчується термін за який Україна може погасити усі заборгованості за газ. "Газпром" в середині травня перевів "Нафтогаз України" на передоплату, виставивши попередній рахунок за поставки газу в червні в розмірі $1,6 млрд. Однак у зв'язку з триваючими переговорами, і частковим погашенням боргу, переніс термін введення механізму передоплати до 10 червня. 

"Нафтогаз" сплатив лише заборгованість за перший квартал - $786 млн, коли діяла ціна в розмірі $268,5 за тис. кубометрів з урахуванням двох знижок, наданих "Газпромом" і російським урядом. Одна з них була надана за умови повного погашення боргу та оплати поточних поставок - цю умову  Київ не виконав, в результаті чого з другого кварталу знижка відмінилася. З приєднанням до Росії Криму відмінилася й інша знижка, що діяла в залік оплати до 2017 року, за рахунок перебування в Криму Чорноморського флоту. 

У листопаді-грудні 2013 газ поставлявся за ціною приблизно $380 за тис. кубометрів, у першому кварталі - по $268,5 за тис. кубометрів, у квітні-травні 2014 року - за ціною $485 за тис. кубометрів. Київ вважає справедливою ціну в $268 за тис. кубометрів і говорить про готовність протягом 10 днів погасити газовий борг, якщо заборгованість буде перерахована за ціною $268 за тис. кубометрів. 

"Газпром" готовий вести переговори щодо ціни за умови погашення заборгованості за листопад-грудень, розмір якої склав $1451000000, а також часткової оплати за поставлений газ у квітні і травні цього року в розмірі $500 млн. Термін оплати - 10 червня.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх