Переговори щодо газу між РФ і Україною за участю єврокомісара закінчилися практично безрезультатно. Сторони мають намір продовжити обговорення ціни і суми боргу в найближчі дні, повідомляє Deutsche Welle.

П'ятий раунд газових переговорів між Росією і Україною, що проходив увечері в понеділок, 9 червня, за посередництва єврокомісара з енергетики Гюнтера Еттінгера (Günther Oettinger) в Брюсселі, закінчився безрезультатно. За словами Еттінгера, міністри енергетики РФ і України "повинні поговорити зі своїми урядами і повідомити про своє бажання продовжити переговори". "У нас є деякі відкриті питання і деякі різні позиції", - заявив комісар ЄС, зазначивши, що продовжити переговори планується 10 або 11 червня. 

Після семигодинної зустрічі міністр енергетики України Юрій Продан повідомив, що сторонам не вдалося просунутися вперед. За його словами, Росія запропонувала формувати знижку за рахунок зниження експортного мита на газ, передає "Інтерфакс". "У такій ситуації ціна регулюється постановою уряду РФ, і в будь-який момент таке рішення може бути змінено", - вказав Продан, зазначивши, що це не влаштовує Україну. "Нафтогаз України", у свою чергу, наполягає на застосуванні знижки до ціни, встановленої в контракті. 

На тристоронніх переговорах мова йде, як про ціну на майбутні поставки газу з РФ на Україну, так і наростаючих боргах. Зокрема, "Нафтогаз" винен "Газпрому" 1,454 мільярда доларів за останні два місяці минулого року і ще три мільярди - за квітень-травень поточного року. При цьому борг за квітень-травень є предметом спору, так як необхідну Москві, згідно з контрактом, ціну в 485 доларів за тисячу кубометрів Київ і Брюссель вважають завищеною. 

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх