Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), продовжить розгляд питання про усунення порушень ліцензійних умов "МТС Україна" на позачерговому засіданні у понеділок, 16 червня, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в комісії.

 Співрозмовник агентства зазначив, що на засіданні 11 червня регулятор розглядав питання оператора у формі закритих слухань. На обговорення, зокрема, виносився проект рішення про позбавлення "МТС Україна" ліцензії на здійснення діяльності. 

За даними агентства, голова комісії Андрій Семенченко вирішив перенести розгляд питання на майбутній понеділок, оскільки отримана нова інформація по справі, для вивчення якої потрібно час. Крім того, в четвер має відбутися засідання суду за позовом "МТС Україна" до регулятора. Зокрема, оператор оскаржує рішення комісії за підсумками позапланової перевірки. 

Як повідомлялося, вперше питання про порушення умов ліцензії оператором був піднятий в квітні попереднім складом комісії на чолі з Петром Яцуком. Тоді НКРЗІ спільно зі Службою безпеки України провела позапланову перевірку, за результатами якої виявлено випадки втручання в роботу мережі "МТС Україна". Пізніше екс-глава регулятора повідомив, що мова йшла про доступ російських спецслужб до даних про українських абонентів. Оператору було наказано усунути порушення умов ліцензії, однак, за твердженням П.Яцука, порушення не були усунені, і комісія планувала винести на засідання питання про можливе позбавлення "МТС Україна" ліцензії. Однак у вихідний день, за тиждень до президентських виборів, в.о. президента Олександр Турчинов змінив склад комісії, в тому числі його главу. П. Яцук пояснив таке раптове рішення з ситуацією навколо "МТС Україна" тим, що оператор пролобіював зміну складу комісії. Одним з аргументів було те, що два нових члени комісії раніше працювали в компанії. У той же час в "МТС Україна" агентству повідомили, що втручання в роботу мережі були організовані ззовні та виявлено технічними співробітниками самої компанії. У компанії стверджують, що не причетні до організації "зливу" інформації російським спецслужбам і повідомили, що після виявлення такого втручання самі відправили лист до НКРЗІ з повідомленням про це до призначення відповідної перевірки. 

 

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх