Реверсні поставки газу з Європи в Україну є законними,  вони не суперечать контракту з "Газпромом" та відповідають усім європейським правилам та нормам, про таке заявив глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Кобля.

"Те що ми умовно називаємо реверсом - це фізичні поставки з країн Європи в Україну", - сказав він у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

А. Коболев також заявив, що ціна купованого Україною природного газу з Європи значно нижча від тої ціни, що пропонує російський монополіст  "зі знижкою" в $385 за 1 тис. куб. м.

"Стає розумілою стурбованість"Газпрому", щодо поставок газу з Європи в Україну, оскільки навіть пропонована ними ціна все одно більша, ніж та ціна, що пропунується Європою при реверсі", - сказав він. Це ще раз свідчить про те, що запропонована російською стороною ціна для України не є ринковою.

А. Коболев нагадав, що в ціну російського газу для європейських компаній також входить вартість його транспорту через Україну та інші країни. Тому те, що вони продають його "Нафтогазу" за нижчими цінами, ніж пропонує РФ в черговий раз свідчить про несправедливість підходу в ціноутворенні Москви стосовно Києва.

Як повідомлялося, глава "Газпрому" Олексій Міллер в черговий раз засумнівався в законності поставок газу з Польщі та Угорщини в Україну, назвавши їх "полуаферістіческімі".

З 1 вересня 2014 очікується відкриття словацького реверсного коридору потужністю 27 млн ​​куб. м на добу.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх