"Газпром" збирається стягнути з України заборгованість у розмірі $4,5 мільярда. Для цього компанія звернулася до Стокгольмського суду, повідомляється на її офіційному сайті в понеділок, 16 червня.

Позов подається у зв'язку з нібито неналежним виконанням компанією "Нафтогаз України" своїх зобов'язань згідно контракту, накопиченням нею значної заборгованості за поставлений природний газ і відсутністю платежів за такий об'єм  поставок, вказується в повідомленні, повідомляє Deutsche Welle. Російський концерн також попередив, що з 10 години ранку, 16 червня газ на Україну буде поставлятися тільки по передоплаті.

Газ до Європи подається в колишньому обсязі

"Газпром" розраховує на неухильне дотримання "Нафтогазом України" контрактних зобов'язань по транзиту газу в треті країни, зазначається далі в заяві концерну. "Разом з тим, Європейська комісія була заздалегідь повідомлена про можливі перебої з транзитом газу в разі, якщо НАК "Нафтогаз України" буде несанкціоновано відбирати газ з транзитних потоків", - заявив "Газпром".

За словами  Сергія Купріянова, концерн подає обсяги газу для європейського споживача "в повній відповідності з контрактними значеннями". Купріянов зажадав від компанії "Нафтогаз України" забезпечити безперебійний транзит палива до пунктів здачі. Представник російського газового гіганта також повідомив, що на поточний момент ніяких платежів ні за старими боргами, ні за попередніми рахунками за червень від України не надійшло.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх