Ринок нерухомості Києва в кінці травня - початку червня стабілізувався і навіть дещо пожвавився на тлі реалізації відкладеного до кращих часів попиту та наявності переселенців з неспокійних регіонів країни, вважають опитані агентством "Інтерфакс-Україна" експерти. 

РЕАЛІЗАЦІЯ відкладений попит 

Активізацію ринку нерухомості столиці в кінці весни - початку літа експерти пояснюють вдалими президентськими виборами, відносною стабілізацією валютного курсу, бажанням вкласти в "тверду" валюту. 

Як повідомили експерти Ukrainian Development Partners (UDP) у травні-червні поточного року ситуація на ринку первинної нерухомості Києва дещо стабілізувалася порівняно з березнем-квітнем цього ж року. 

"Однозначно купівельний попит виріс. Вже в травні компанії вийшли на продажу минулорічного рівня аналогічного періоду. Спостерігається збільшення купівельної активності, кількість дзвінків у відділи продажів компанії та відвідування покупцями офісів відділів продажів росте. Це пов'язано, як з вдалими президентськими виборами, так і з відносною стабілізацією валютного курсу. Намітилася тенденція відновлення колишніх обсягів продажів ", - зазначають в UDP. 

Крім того, після виборів поступово почав реалізовуватися відкладений купівельний попит, який вже в червні буде проявлений укладенням угод. 

За словами президента групи компаній "Чайка" Оксани Кулагиної, зростання попиту в Київській області на первинну нерухомість в травні-червні збільшився в межах 12% порівняно з аналогічним періодом минулого року. 

"В цілому, за даними аналітичного центру ЖК "Чайка", за останні півтора року попит на первинку в так званих буферних зонах (забудова між Києвом і приміськими населеними пунктами) збільшився більш ніж на 20%", - відзначає експерт. 

ПОПИТ НА ЗМЕНШЕННЯ ПЛОЩ 

За словами президента Асоціації фахівців з нерухомості (АФНУ) України Сергія Злидня, як і минулого року, більш популярною залишається покупка житла на первинному ринку. Проблеми в економіці країни лише збільшили різницю, зробивши "первинку" ще привабливішим. 

С.Злидень також відзначив зміну в перевагах покупців на первинному ринку: якщо торік найпопулярнішими були однокімнатні квартири, то в поточному покупці звертають більше уваги не на кількість кімнат, а на площу квартири. Тому найпопулярнішими зараз стали невеликі двокімнатні квартири, які незначно відрізняються від "одиничок" за площею. 

У UDP також відзначають чітко простежується запит покупців на зменшення площ у всіх сегментах ринку. Однак ця тенденція характерна для світового ринку нерухомості в цілому, а не тільки для вітчизняного. 

За даними ЖК "Чайка" найбільшим попитом на первинному ринку нерухомості в червні користуються однокімнатні квартири загальною площею від 30 до 50 кв. м, на які припадає близько 62% від загальних продажів компанії по Київській області. 

За словами О.Кулагіної така тенденція попиту на малогабаритні квартири обумовлена ​​нестабільною економічною ситуацією в Україні і бажанням людей вкласти гроші в "тверду" валюту, якою, по суті, є нерухомість. 

 

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх