На кого працює Хантер Байден? Це питання вельми жваво займає світові ЗМІ з тих пір, як 14 травня стало відомо , що син віце -президента США в квітні увійшов до ради директорів української газової компанії Burisma Holdings. Разом з ним там засідає і колишній президент Польщі Олександр Квасьнєвський.

Правда, його портрет з'явився на сайті фірми лише 16 травня, хоча польський політик прийшов до "Бурісму" ще в січні. У той час президентом України був Віктор Янукович. З ним Кваснєвський за дорученням Європейського парламенту вів до цього переговори про звільнення з в'язниці колишнього українського прем'єра Юлії Тимошенко. До ради директорів "Бурісми" входять ще два американці і два громадянина Кіпру. У 2013 році в топ-менеджменті компанії відбулися серйозні перестановки. Сьогодні оперативне керівництво здійснюють чотири молодих українця. Майже всі вони, піднімаючись по кар'єрних сходах, якийсь час працювали в Росії. Все це вказує на недавню зміну власників, але "про неї просто не повідомлялося", зазначив в інтерв'ю Deutsche Welle директор київського Центру дослідження енергетики Олександр Харченко.

Експерт переконаний: "Бурісма" - фірма з чималим потенціалом. Аналогічної точки зору дотримується і Геннадій Кобаль, аналітик київського нафтогазового консалтингового центру Newfolk. "Вона закріпила за собою хороші родовища", - пояснив він DW.

Тим, хто хотів би більше дізнатися про Burisma Holdings, необхідно набратися терпіння і запастися часом. Скромний сайт фірми повідомляє, що компанія була заснована в 2002 році і є сьогодні "одним з найбільших незалежних виробників газу" на Україні. Про власників - ні слова.

Займатися контактами зі ЗМІ "Бурісма" доручила лондонському піар-агентству Bell Pottinger. Один з його засновників, лорд Тімоті Белл, був свого часу радником як британського прем'єра Маргарет Тетчер, так і російського президента Бориса Єльцина. Останнім часом до послуг агентства зверталися, зокрема, дружина президента Сирії Асма Асад і уряд Білорусі. Письмовий запит DW з приводу "Бурісми" Bell Pottinger залишило без відповіді.

 Видобуток газу в Полтавській області:

Приблизно третина своєї потреби в газі Україна покриває за рахунок власних родовищ. Збираючи інформацію про цю компанію в українських ЗМІ, натрапляєш на хитросплетіння всіляких фірм, які в більшості своїй зареєстровані на Кіпрі. При цьому найбільш часто спливає ім'я Миколи Злочевського. Схоже, цей 47-річний бізнесмен і є справжній власник фірми - або, у всякому разі, був ним до недавнього часу.

Кар'єру в нафтогазовому секторі Злочевський робив з початку 90-х років минулого століття. До 2013 року його стан, за оцінками українського журналу "Кореспондент", досягав 238 мільйонів доларів. Широко відома його любов до автомобілів Rolls Royce і Bentley. Злочевський був депутатом Верховної ради, з 2010 по 2012 роки очолював міністерство екології та природних ресурсів, потім перейшов на посаду заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України. У нього були прекрасні зв'язки в оточенні Віктора Януковича.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх