Фото Володимира Путіна і Ділми РоусефІ після чемпіонату світу з футболу Бразилія залишиться в центрі уваги. На саміті країн БРІКС буде зроблена спроба зміни світової валютної політики. До найважливіших пунктів триденної зустрічі, яка проходитиме з 14 по 16 липня в бразильських містах Форталеза та Бразиліа, і в якій, як очікується, візьмуть участь глави всіх п'яти держав БРІКС, відносять створення Банку розвитку БРІКС і альтернативного валютного фонду. 

"Створення цих фінансових інститутів демонструє, що країни БРІКС готові надавати конструктивний вплив на світову економіку. А по своїй ролі і завданням вони схожі зі Світовим банком та Міжнародним валютним фондом", - заявив Жозе Альфредо Граса Ліма, держсекретар бразильського міністерства закордонних справ. 

Банк для фінансування інфраструктурних проектів 

Банк розвитку БРІКС, основний капітал якого складе 50 млрд доларів, а дозволений - 100 млрд, планує витрачати кошти на інфраструктурні проекти в країнах, що розвиваються та країнах-членах БРІКС. 

Новий фонд за аналогією з МВФ покликаний допомогти країнам з проблемами платіжного балансу. У бразильських ЗМІ вже є інформація, що Аргентина може стати першим одержувачем кредиту. Президент країни Крістіна де Кіршнер підтвердила свою участь у засіданні лідерів БРІКС, призначеному на 16 липня в місті Бразиліа. Проте до цих пір громадськості не відомі ні місце розташування головного офісу банку, ні його офіційна назва, ні критерії, за якими будуть видаватися кредити. 

Більше всіх заплатить Китай 

За даними бразильського МЗС, Китай внесе до нового фонду суму в розмірі 41 млрд доларів. Бразилія, Індія і Росія - по 18 млрд, а ПАР - 5 млрд доларів. Установа подібного фонду розцінюється, як відповідь на повільні реформи Міжнародного валютного фонду (МВФ), на які Конгрес США наклав вето. Реформа, погоджена в 2010 році, передбачала перегляд квот і перерозподіл голосів на користь економік, що розвиваються (насамперед Китаю).

Китай, як найбільший торговий партнер Бразилії 

На сьогоднішній день головним напрямком співпраці всіх країн-членів БРІКС є торгівля з Китаєм. Експорт Бразилії в Китай з 1 млрд доларів у 2000 році зріс до 46 млрд в 2013 році. І в 2012 році Китай став найбільшим торговим партнером Бразилії, обігнавши США. 

Обсяги бразильського експорту в інші країни БРІКС: Росію, Південну Африку та Індію, виглядають скромніше. Згідно з даними міністерства зовнішньої торгівлі країни, експорт до Індії в 2013 році склав близько 1,3 млрд доларів, до Росії - майже 3 млрд доларів і в ПАР близько 1,8 млрд. доларів. 

Історичний саміт? 

Політичним мотивом союзу є їх прагнення змінити світовий порядок з США на чолі. Це підтверджує і установа фінансових інститутів, аналогічних тим, що були створені в рамках Бреттон-Вудської валютно-фінансової системи. 

Після чемпіонату світу з футболу, який завершився 13 липня, це стало б для Бразилії другою епохальною подією за кілька днів. Завдяки присутності китайського лідера Сі Цзіньпіна, прем'єр-міністра Індії Нарендри Моді і президента Росії Володимира Путіна Бразилія на кілька днів стане однією з головних тем світової політики. 

Обговорення міжнародних питань на саміті навряд чи відбудеться. Адже всі країни БРІКС дотримуються політики невтручання. Міністр закордонних справ Бразилії Луїс Алберту Фігейреду висловився гранично ясно: "БРІКС і Україна - це різні теми".

Джерело: Deutsche Welle

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх