Трубопровід УкраїниПро перевірку Євросоюзу на стійкість до припинення поставок газу через Україну повідомив глава Єврокомісії Баррозу. За його словами, енергосистеми ЄС пройдуть цілий ряд стрес-тестів.

Єврокомісія, занепокоєна газовим конфліктом між Росією і Україною, вивчає сценарії часткового або повного припинення поставок газу через українську територію. Про це заявив глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу на прес-конференції за підсумками саміту ЄС у Брюсселі в ніч на четвер, 17 липня. 

За його словами, Єврокомісія запустила стрес-тести, щоб перевірити стійкість європейських енергетичних систем до збою поставок газу через Україну. Баррозу обіцяв представити звіт за результатами тестів до жовтневого саміту Євросоюзу. 

Жозе Мануель Баррозу також повідомив, що Єврокомісія співпрацює з Росією і Україною, щоб спонукати їх до переговорів про врегулювання газової суперечки. "Комісар ЄС з енергетики Гюнтер Еттінгер (Günther Oettinger) організував зустріч з міністром енергетики РФ і готовий приступити до переговорів якомога швидше", - цитує слова Баррозу агентство "Інтерфакс". Глава Єврокомісії також нагадав про свою ініціативу з організації тристоронніх політичних консультацій у зв'язку з підписанням угоди про асоціацію між ЄС і Україною.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх