Взаємні позови "Нафтогазу" і "Газпрому", подані до Стокгольмського арбітражного суду у зв'язку з суперечкою про ціну на постачання газу, об'єднані в одне провадження. Про це повідомив глава правління українського держхолдингу "Нафтогаз" Андрій Кобелєв ввечері в понеділок, 28 липня, в ефірі українського телеканалу ICTV.

За його словами, об'єднання позовів "кардинально прискорить початок розгляду справи по суті". Кобелєв також повідомив, що справу буде передано на розгляд найближчим часом, не виключивши, що до зими 2014 суд прийме по ньому попереднє рішення. 

Крім того, Кобелєв заявив, що "Нафтогаз України" пропонує "Газпрому" переглянути договір про обсяги та умови транзиту природного газу, який діє з 2009 по 2019 рік. За його словами, російському концерну направлено відповідний лист. Кобелєв відзначив, що пропонується, зокрема, "внесення певних змін в методику обліку газу", наприклад, "де він буде враховуватися, як це буде контролюватися". Раніше Київ називав ставку транзиту заниженою і піднімав питання про її перегляд. Крім того, Україна пропонує перенести точку прийому російського природного газу європейськими споживачами на українсько-російський кордон, повідомляє "Інтерфакс". 

"Південний потік" може скоротити український транзит на 60 млрд кубометрів 

Відносно газового проекту "Південний потік" глава правління "Нафтогазу" зазначив, що той може поставити Україну в складне становище. "Газопровід забере з українського транзиту потенційно до 60 мільярдів кубометрів газу", - цитує слова Кобелєва агентство УНІАН. При цьому він нагадав, що раніше через газовий проект "Північний потік" транзит російського газу через Україну до Європи знизився з 110-120 до 86 млрд кубометрів.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх