Падіння української економіки за  2014 рік може скласти 5-10 відсотків, а обсяг проблематичних кредитів у банківській системі виросте до 30 відсотків від загального позикового капіталу. Таку думку висловили експерти рейтингового агенства Moody's, розміщеному в середу, 21 травня, на веб-сайті агентства. "Негативний " прогноз по банківській системі України залишено без змін.

На думку аналітиків агенства Moody's, в поточному році фінансові інститути будуть переживати ризики ліквідності у зв'язку з нестабільністю ринку депозитів. Вони відзначають відтік вкладів на 15 відсотків у січні-квітні поточного року на тлі політичних заворушень.

Агентство УНІАН звертає увагу на думку експертів, які вважають, що відтік капіталів стане ключовим чинником тиску на українські банки в найближчі 12-18 місяців. Прибуток усіх фінансових інститутів буде недостатнім для покриття  своїх втрат, що виникають внаслідок неповернених та проблемних кредитів, також це є наслідок гнучкого обмінного курсу. "Ми очікуємо , що банки протягом року будуть публікувати негативні дані по своїх операціях і заявляти про фінансові втрати" , - наголошується в коментарі агентства. Однак Moody `s прогнозує, що в Україні можливе створення якогось резервного фонду, який буде за своїми обсягами не менший 19 відсотків від загального обсягу виданих українськими банками кредитів.

Джерело: Deutsche Welle

 

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх