Фонд гарантування вкладів фізичних осіб погодив з головою Національного банку України Валерією Гонтаревої список з 47 банків, в які вже до кінця року будуть введені тимчасові адміністрації.

Про це повідомило видання Капітал з посиланням на банкіра, наближеного до керівництва НБУ. За його даними, зараз список знаходиться у директора-розпорядника Фонду Василя Пасічника

При цьому НБУ залишив без відповіді запит з проханням уточнити список банків - претендентів на введення тимчасової адміністрації. 

В основному це фінустанова III і IV групи класифікації НБУ - середні і невеликі, вважає глава аналітичного департаменту ІК Eavex Capital Дмитро Чурін. "У число неплатоспроможних можуть потрапити банки, у яких найбільший відтік клієнтських коштів, при цьому власники не мають можливості надати їм достатню ресурсну підтримку", - сказав експерт. 

Також в список неплатоспроможних можуть потрапити банки, що проводили занадто ризиковану кредитну політику, що призвело до значного погіршення якості їх кредитно-інвестиційних портфелів, вважає начальник відділу рейтингів фінансової сфери компанії IBI-Rating Анна Апостолова. 

На сьогодні вже 20 банків перебувають у стадії ліквідації або у них поки працює тимчасова адміністрація. Останніми в липні визнані неплатоспроможними Єврогазбанк і Фінростбанк. Як показує практика, в більшості випадків фонд не може знайти підходящих інвесторів для придбання неплатоспроможних банків. Тому у нього не залишається вибору, окрім як ліквідувати неплатоспроможні фінустанови.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх