Прем'єр міністр Дмитро Медведєв зажадав додаткові гарантії дотримання домовленостей, укладених в п'ятницю в Брюселі главою Мінекономрозвитку Олексія Улюкаєва з ЄС і Україною. На тій зустрічі Росія домоглася відстрочення набрання чинності до 31 грудня 2015 року більше 27 пунктів угоди про асоціацію України та ЄС.

Як заявив Медведєв на нараді з віце-прем'єрами, просто письмової заяви на цей рахунок Росії не достатньо. «Треба, щоб це створювало зобов'язання для учасників цих відносин», - підкреслив прем'єр-міністр. За його словами, Росія буде стежити за тим, щоб Україна і Євросоюз не проводили приховану імплементацію пунктів угоди, за якими було досягнуто рішення про відстрочку.

Наприкінці липня Мінекономрозвитку опублікувало проект постанови уряду, що передбачає введення для України ненульових мит по 130 пункті товарних позицій. Українські виробники, що працюють на експорт, зараз виграють за рахунок девальвації гривні, яка спостерігається останні дев'ять місяців. Для них відповідні кроки Росії означали б істотне зростання митних тарифів, зазначав директор Центру досліджень міжнародної торгівлі РАНХиГС Олександр Кнобель. 

Присутній на зустрічі з віце-прем'єрами міністр економічного розвитку Олексій Улюкаєв повідомив, що їм вже підготовлено лист єврокомісару з торгівлі Де Гюху і міністру закордонних справ України Павлу Климкіну з пропозицією уточнити правові та технічні позиції по п'ятничних домовленостям. За його словами, в цьому листі зазначено, що Росія вважає за необхідне юридичне оформлення брюсельських домовленостей на рівні ради міністрів ЄС та акта Верховної ради України. 

Олексій Улюкаєв повідомив, що текст листа він написав після телефонних консультацій з президентом Володимиром Путіним і прем'єр-міністром Дмитром Медведєвим. 

«Ми також звертаємо увагу наших колег, що повзуча імплементація, тобто фактичне прийняття рішень, що формально не означає імплементацію, буде розглядатися як порушення брюссельських домовленостей. І ми залишаємо за собою право повернутися до механізму зміни торгового режиму з Україною», - попередив він.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх