Росія зацікавлена ​​в тому, щоб Україна зберігала свою платоспроможність. Однак питання про знижку буде обговорюватися після закриття боргу по рахунках за перший квартал.

Напередодні нового раунду переговорів Москви з Києвом і Євросоюзом з питань енергетичного постачання стало відомо, що Росія не виключає надання Україні знижок на постачання газу.

Таку заяву міністр енергетики Російської Федерації Олександр Новак зробив в інтерв'ю газеті Handelsblatt в понеділок, 26 травня. За його словами, Росія зацікавлена ​​в тому, щоб Україна зберігала свою платоспроможність.

Однак спочатку Україна повинна розрахуватися по рахунках за перший квартал 2014 року, зазначив міністр. "Газпром" вимагає від України більш 2,2 млрд доларів за постачання газу за старими, нижчими цінами. В іншому випадку з 1 червня Росія постачатиме газ за новими цінами і тільки за умови передоплати, заявив міністр.

Новий раунд переговорів з Україною та Євросоюзом пройде в Берліні увечері 26 травня, передає агентство AFP. У столиці Німеччини зустрінуться міністр енергетики РФ, його український колега Юрій Продан і комісар Європейського Союзу з питань енергетики Гюнтер Еттінгер. Після переговорів з віце-президентом "Газпрому" Олександром Медведєвим, які відбулися минулого тижня за участю російського міністра енергетики, єврокомісар пояснив, що необхідно вирішити питання про неоплачені Україною рахунки, повідомляє агентство.

Джерело: Deutsche Welle 

 

 

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх