Після виборів президента України ситуація в Донецьку загострилася. В умовах дефіциту об'єктивної інформації багато жителів міста змушені покладатися на чутки, - йдеться у репортажі Deutsche Welle. За офіційними даними, аеропорт Донецька, який 26 травня був захоплений проросійськими сепаратистами, до вечора 28 травня не приймає літаки.

Напередодні українським військовим вдалося взяти аеропорт під свій контроль. Ця операція проходила за підтримки авіації. Використання військових літаків і вертольотів викликало побоювання у жителів Донецька, що удари з повітря можуть бути нанесені і по місту. 

Підприємства не працюють, ринки закрилися 

Основну інформацію донеччани отримують по російських телеканалах, які тут легше приймати, ніж українські.  

"Я вже готую сумку з документами на випадок евакуації", - зізналася DW одна з мешканок Донецька, назвалася Наталею. Завдяки різним чуткам миттєво поширюється неправдива інформація. 

"Подзвонив чоловік, сказав - терміново біжи в підвал, зараз будуть бомбити місто", - обурюється донеччанка. Незважаючи на те, що комунальні служби та транспорт продовжують працювати, частина торгових центів і ринки закрилися. "Нам сказали, що буде зачистка", - поділилася з DW одна з продавщиць. 

Працюють далеко не всі вузи, школи і дитячі сади. "Поруч з нашим садом - блокпост. Ми постійно чуємо стрілянину. Вже звикли. Всі вихователі сьогодні вийшли на роботу, проте дітей у групах в два рази менше, ніж звичайно", - розповіла DW одна зі співробітниць дошкільного закладу. Деякі батьки намагаються вивезти дітей з Донецька. "Ми онука на електричці відправили до родичів у Дніпропетровськ. Однак спокою все одно немає. На залізничному вокзалі теж була стрілянина", - продовжила інша жителька Донецька. 

 

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх