Служба з забезпечення обчислювальнї техніки державного апарату Китаю заборонила використання нових ПК з операційною системою Windows 8. Влада країни вважає, що вони не повинні бути залежні від іноземного постачальника ПЗ. Рішення було прийнято центральною службою забезпечення уряду, повідомляє Reuters.

 

Урядники Китаю заборонили використання в урядових структурах нових ПК на платформі Microsoft Windows 8.

Як інформує місцеве державне агентство Xinhua, забезпечувальна служба пішла на такий крок, щоб у майбутньому уряд не опинився в такій же ситуації, в якій зараз опинилися ПК на базі Windows XP, підтримку якої Microsoft припинила.

Китай не бажає бути залежним від іноземного постачальника ПО, який може припинити його підтримку в будь-який час, відзначає агентство.

За даними аналітиків, в Китаї в порівнянні з іншими країнами у Windows XP більш висока ринкова частка - ця версія ОС установлена приблизно на 50% комп'ютерів країни.

У квітні 2014 Microsoft припинила випуск оновлень для Windows XP внаслідок закінчення циклів підтримки ОС. Хоча корпорація пообіцяла продовжити випуск оновлень для антивірусних продуктів, підтримуваних в XP, до 14 липня 2015

Xinhua додає, що в уряді Китаю планується використовувати національну операційну систему на ядрі Linux, хоча в лютому повідомлялося, що цей проект був згорнутий.

На початку квітня стало відомо, що як мінімум дві європейські держави - ​​Великобританія і Нідерланди - заплатили Microsoft мільйони за те, щоб вона продовжила випускати оновлення безпеки для Windows XP мінімум до січня 2015 р. Уряди в цих країнах ще не встигли мігрувати на більш нові версії ОС.

В уряді Великобританії в даний час використовується близько 20 тис. ПК під управлінням Windows XP. Контракт обійшовся у понад 5,5 млн фунтів стерлінгів (близько $9,1 млн). Сума виплати з боку Нідерландів не була зазначена. Згідно з попередніми підрахунками, вона може скласти $6,8-8 млн.

Windows XP вийшла в 2001 р. Багато хто вважає цю ОС одним з найвдаліших продуктів Microsoft, у тому числі завдяки невисоким вимогам до апаратного забезпечення і сумісністю з широким переліком пристроїв. Стандартний період підтримки операційної системи закінчився в 2009 р. 8 квітня 2014 закінчився період розширеної підтримки, протягом якого корпорація випускала оновлення для корпоративних клієнтів.

 

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх