Рада безпеки Росії 22 вересня проведе нараду за участю президента Володимира Путіна, на якому буде обговорюватися робота російського сегменту інтернету в умовах надзвичайної ситуації.

Про це в п'ятницю, 19 вересня, пише газета "Ведомости" з посиланням на джерела серед російських операторів зв'язку, в інтернет-компаніях і некомерційних організаціях. В цілому, за інформацією видання, пройде кілька подібних заходів за участю високопоставлених чиновників.

Однією з тем цих засідань буде можливе відключення російського інтернету від глобальної Мережі "в разі потреби", а саме під час військових дій, або "серйозних протестних виступів усередині країни", відзначає одне з джерел "Ведомостей". Крім того, за даними газети, влада хоче передати державі функції адміністрування доменів. 

Пєсков заявляє про заходи "у зв'язку з повною непередбачуваністю ЄС і США" 

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков підтвердив, що 22 вересня відбудеться нарада Радбезу, однак відмовився говорити про його суть. В інтерв'ю AFP Пєсков прокоментував ситуацію так: "Враховуючи повну непередбачуваність США і Євросоюзу, Росія вживає заходів щодо забезпечення власної безпеки". При цьому він додав, що мова не йде про "відключення" Росії. 

Тему майбутнього засідання прокоментував голова комісії з громадської безпеки Громадської палати РФ Антон Цвєтков. "ЗМІ не зовсім правильно підносять інформацію. Мова не йде про якісь глобальні відключення Росії від інтернету. Насправді обговорюватимуться питання про підготовку плану заходів після виникнення певних видів загроз", - заявив Цвєтков в коментарі на сайті Громадської палати. За його словами, "це профілактична міра, спрямована на посилення національної безпеки". 

В уряді про розробки не знають 

У той же час представник апарату уряду заявив, що в кабінеті міністрів подібні пропозиції по роботі інтернету не розроблялися. Заступник міністра зв'язку і масових комунікацій РФ Олексій Волін в інтерв'ю агентству "Інтерфакс" зазначив, що не знає про плани можливого відключення інтернету. "Мені про це нічого невідомо, але я за все міністерство зв'язку говорити не можу", - додав Волін. В Роскомнадзоре також повідомили, що не знають про розробки по створенню автономного російського інтернету, і запропонували звернутися в Мінкомзв'язку. 

Російська правозахисниця, голова комітету "Громадське сприяння" і член ради правозахисного центру "Меморіал" Світлана Ганнушкіна заявила, що її "насторожує" концепція можливого відключення російського інтернету від глобальної мережі. "Це шлях Ірану, Північної Кореї. Навіть Китай на це вже ніколи не піде", - зазначила вона. За її словами, "обнадіює" тільки те, що, за твердженнями низки фахівців, це технічно неможливо.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх