Протокол, що базується на «дискретних логарифмах», один з кандидатів на те, щоб стати нарізним каменем майбутньої системи безпеки Інтернету, був успішно розшифрований ученими Лабораторії Криптологічних алгоритмів (LACAL) EPFL. Його безперебйний захист зміг протистояти комп'ютерам швейцарської Політехніки не більше двох годин.

Ризикованість застосування подібних методів захисту інформаційних комунікацій полягає, на думку директора лабораторії, Арьєна Ленстра (Arjen Lenstra), в тому, що вони базуються на принципах, які ми ще недостатньо розуміємо. Якщо хто-небудь знайде спосіб вирішення, це обрушить всю систему безпеки.

Більше року тому Роберт Грейнджер (Robert Granger) з дублінського Університетського Коледжу зробив відкриття, встановивши, що перша фаза проблеми дискретних логарифмів має дуже просте рішення. Згодом, Антуан Жу (Antoine Joux) зі своєю французькою командою показав, як можна спростити підхід до вирішення другої, останньої фази.

Однак запропоновані досі методи були придатні тільки для певного типу дискретного логарифма, але не для його промислових варіантів.

Колектив EPFL у співпраці з Йенсом Зумбрагелем (Jens Zumbragel) з Технічного університету в Дрездені (Німеччина) з самісінького початку зосередив увагу на сімействі алгоритмів «суперсінгулярних кривих», щодо яких будувалися плани стандартизації.

«Ми показали, що на вирішення проблеми такого роду комп'ютери EPFL витрачають лише дві години, тоді як вважалося, що всім комп'ютерам планети для цього потрібен час, котрий в 40 тис. разів перевищує вік Всесвіту», - зазначив співробітник LACAL Торстен Кляйнюнг (Thorsten Kleinjung).

Приводів для занепокоєння, як запевняє Арьєн Ленстра, немає. Ця система ще не була і тепер, по всій видимості, не буде впроваджена. «Ми всього лише виключили її з варіантів для пошуку наступника сучасних алгоритмів» - заявив він. Результати, отримані в LACAL, будуть представлені в серпні на конференції Crypto 2014.

Джерело: "Комп'ютерний Огляд"

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх