Жителі України заплатили дуже високу ціну, заявив в інтерв'ю німецькому телеканалу ARD в неділю, 30 листопада, президент України Петро Порошенко. "Вони загинули за право бути європейцями", - продовжив він.

На думку українського президента, системи безпеки післявоєнного часу, як у Європі, так і в усьому світі більше не ефективні. Разом з тим Порошенко назвав НАТО "єдиною структурою, що залишилася, яка може гарантувати безпеку держав".

Президент запевнив, що можливому вступу України в НАТО повинні передувати реформи. "Ми повинні зробити все для того, щоб країна, рівень доходів її жителів, її ВВП, інвестиції в оборону і збройні сили відповідали вимогам до держав, які хочуть стати членами НАТО", - заявив Порошенко. Він підкреслив, що Україна, "без єдиного сумніву, буде захищатися" і "в будь-якому випадку шукати союзників, які зможуть їй у цьому допомогти".

"Нова система безпеки не буде спрямована проти Росії".

"Я впевнений, що ця нова система безпеки буде містити ефективні механізми для забезпечення миру", - зазначив президент, підкресливши, що ця система "не може бути спрямована проти будь-кого, в тому числі, проти Росії". Відносно ситуації на сході України Порошенко заявив, що його країна виконала всі 12 пунктів Мінського протоколу, у той час, як "абсолютна безвідповідальність повстанців і терористів в Донецьку і Луганську" призвела до численних жертв. Президент вважає, що у зв'язку з цим необхідні удосконалення армії і посилення боєздатності країни.

Порошенко також спростував повідомлення про те, що президент Росії Володимир Путін у ході двосторонніх телефонних розмов погрожував йому та Україні. Президент підкреслив, що він намагається підтримувати діалог і "тримати відкритими двері для світу". Однак він може наступити лише тоді, коли буде виведена "окупаційна армія", - заявив Порошенко.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх