Черговий транш допомоги Україні у розмірі 500 млн євро в рамках другої програми макрофінансової допомоги ЄС комісар з економічних та монетарних справ П'єр Московічі назвав свідченням солідарності з українським народом.

"Ми хочемо демократії, процвітання в Україні, і ми хочемо внести свій внесок", - сказав єврокомісар кореспонденту DW в середу, 3 грудня. 

"Надання значної фінансової підтримки під час надзвичайного економічної і соціальної кризи в Україні є дуже усвідомленим" - додав він.

Комісар підкреслив, що кошти, які Єврокомісія надає Києву, повинні спрямовуватися на реформи в таких секторах, як державні фінанси, управління, а також на боротьбу з корупцією, реструктуризацію в енергетичній та фінансовій сферах, реформи в торгівлі і системі оподаткування.

Дата прийняття рішення і розмір допомоги поки невідомі. За словами Московічі, вже в найближчі тижні в Брюсселі обговорять третю програму фінансової допомоги Україні. "Ми отримали запит від української влади у вересні, і розглядаємо можливість реалізації третьої програми макрофінансової допомоги", - сказав він.

Евркоміссар поки не зміг назвати ні можливу дату прийняття рішення про виділення допомоги, ні можливу суму. П'єр Московічі лише зазначив, що, як і раніше, допомога ЄС буде надаватися одночасно з допомогою від Міжнародного валютного фонду та за результатами відповідних консультацій.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх