Вчора, 11 грудня, Сенат США прийняв законопроект про підтримку свободи України. Цей документ був внесений до Конгресу США ще у вересні поточного року. Така інформація з'явилась на офіційній сторінці Сенату в соціальній мережі мікроблогів Twitter.

Для того, щоб документ набув чинності, його повинна одобрити Палата представників. Законопроект передбачає розширення санкцій по відношенню до Росії, а також військова допомога Україні.

Цей документ надає право американському президентові ввести санкції проти "Газпрому" у випадку, якщо російський монополіст скоротить поставки газу до країн-членів НАТО, України, Грузії чи Молдавії. Також, дає право ввести обмеження на поставку спеціального обладнання цієї сфери.

За цим законом, Україна, Молдавія та Грузія получають статус особливого партнера США поза блоком НАТО. Американський президент зможе надати українцям військову техніку і допомогу у вигляді консультацій на 350 мільйонів доларів. Також, США допоможе Україні переорієнтувати свій військовий експорт з Росії в інші країни. В додаток США виділить 50 мільйонів доларів на модернізацію газотранспортної системи України, а також допоможе понизити залежність Києва від імпорту російського газу.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх