Міжнародна правозахисна організація Amnesty International (AI) звинувачує українські проурядові добровольчі батальйони у блокуванні гуманітарної допомоги для жителів Донбасу.

"З настанням зими і так вже безвихідне становище на сході України ще більше посилюється, оскільки добровольчі батальйони перешкоджають доставці продовольчої допомоги та необхідних медикаментів", - цитує прес-служба організації замдиректора регіональної програми AI по Європі та Центральній Азії Дениса Кривошеєва в середу, 24 грудня.

Як вказується в повідомленні, добровольчі батальйони "Дніпро-1" і "Донбас" разом з бійцями "Правого сектора" заблокували 11 доріг, що ведуть на територію, підконтрольну сепаратистам з так званої ДНР. Тільки минулого тижня вони не пропустили, як мінімум 4 колони з гуманітарною допомогою, відправлені фондом Ріната Ахметова. Бійці припускають, що вантажі, які опинилися в руках сепаратистів, буде продано, а не використані на гуманітарні цілі. Крім того, вони наполягають на тому, що умовою надання допомоги ДНР і ЛНР має бути звільнення всіх полонених, утримуваних сепаратистами.

Кілька днів тому, як повідомляв телеканал "Громадське ТБ", на нараді в регіональному управлінні МВС у Дніпропетровську у присутності командирів батальйонів "Дніпро-1", "Донбас" і спостерігачів ОБСЄ було прийнято рішення, що жодна колона з гуманітарною допомогою не буде пропущена в Донбас без контролю поставок і розподілу вантажів з боку міжнародних організацій. "Перевірка змісту гуманітарних колон, які перетинають лінію фронту, це одне питання. Їх блокування - зовсім інше. Спроба створити нестерпні умови для життя є абсолютно новою ситуацією. Використовувати голод серед мирного населення, як метод ведення бойових дій - це військовий злочин", - вважає Денис Кривошеєв.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх