Активісти, що залишаються на Майдані, не мають наміру розходитися і демонтувати наметове містечко в центрі Києва, поки не будуть виконані всі їхні вимоги, повідомляє Deutsche Welle. Про це йдеться у маніфесті, прийнятому на народному віче Майдану в неділю, 1 червня. Серед вимог - покарання винних у тортурах і загибелі активістів, люстрація, реформування системи влади.

Над новою владою необхідний контроль 

Учасники Майдану мають намір продовжувати діалог з владою, а також створити муніципальну поліцію. Демократизація України не завершена, а процес демократичних реформ необхідно контролювати, тому Майдану розходитися ще рано, пише dpa, посилаючись на прийнятий документ. 

Активісти впевнені, що нова влада використовувала їх у своїх цілях, а тепер вони виявилися непотрібними. Неоднозначно зустріли учасники народного віче виступ лідера партії "УДАР" Віталія Кличка. Після того, як він заявив, що Майдан виконав свою функцію і що в країні відбулися демократичні вибори, з натовпу пролунали невдоволені вигуки. 

Кличко пообіцяв не застосовувати силових методів 

Набравши найбільшу кількість голосів на виборах мера Києва, Кличко спростував ймовірність примусового розбору наметів і барикад на площі Незалежності та Хрещатику в центрі української столиці. "Я ніколи не підтримував силових дій проти Майдану, завжди захищав його - і при Януковичі, і сьогодні", - заявив колишній боксер, виступаючи на народному віче. 

Одночасно він закликав залишених в наметовому містечку активістів "потроху повертатися до нормального життя". Майдан залишається "контролером влади", цитує слова Кличка "Інтерфакс". На думку політика, активісти Майдану повинні вирішити питання майбутнього на Раді Майдану. 

Кличко також пообіцяв дати присягу на вірність киянам на наступному віче, запланованому на 8 червня. Це станеться тільки після оголошення офіційних підсумків виборів київського мера, зазначив він. "Поки не оголошені результати виборів, я є претендентом на посаду мера Києва", - сказав Кличко. 

 

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх