Шляхи позбавлення України енергетичної залежності від РФ, обговорили у Варшаві Барак Обама і Петро Порошенко. США допоможуть в навчанні особового складу українських силових структур, повідомляє Deutsche Welle.

Президент США Барак Обама і президент України Петро Порошенко продумували стратегію направлену на зменшення енергетичної залежності України від від РФ. Лідери двох країн зробили це на зустрічі 4 червня у Варшаві, куди вони прибули для участі в урочистостях з нагоди перших, частково вільних виборів у Польщі, в результаті яких 4 червня 1989 року, тріумфальну перемогу здобув правозахисний рух і профспілка "Солідарність"

В ході зустрічі Обами і Порошенко, в якій брав участь також Джон Керрі, сторони обговорили, чим США може допомогти Україні. Дійшли до висновку, що це буде допомога в навчанні особового складу силових структур, подолання економічної кризи та вирішення проблем на сході України. Обама назвав обрання Порошенка на пост президента України "мудрим рішенням" в важких кризових умовах української держави. Коментуючи майбутній саміт "Великої сімки", що відбудеться у Брюсселі, Барак Обама відзначив, що дана зустріч стане потужним сигналом на підтримку Порошенка усім світовим співтовариством. 

Натомість, Петро Порошенко високо оцінив солідарність країн заходу, щодо України: "Ми бачимо, що весь світ на нашому боці. Країна-агресор приречена на ізоляцію", - сказав він. Раніше Порошенко окремо зустрічався з Джоном Керрі. Глава держдепу США повідомив, що США готова до святкування перемоги Порошенка на інавгурації 7 червня. "Порошенко переміг скрізь. Цілком очевидно, що він отримав мандат на спробу ввести Україну в нову еру", - сказав Керрі.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх