Петро Порошенко офіційно вступив на посаду президента України. На урочистому засіданні у Верховній раді в суботу, 7 червня, він прийняв присягу і отримав традиційні атрибути президентської влади - булаву, гербову печатку і знак у вигляді орденського ланцюга. Глава ЦВК Михайло Охендовський вручив Порошенку посвідчення президента.

Новий президент України також підписав указ про прийняття на себе повноважень верховного головнокомандуючого збройними силами. 

"Я зобов'язуюсь усіма засобами захищати суверенітет і незалежність України", - цитує слова нового українського президента DW. За його словами, питання територіальної цілісності України "дискусії не підлягає". Одночасно він пообіцяв звільнити від кримінальної відповідальності всіх учасників конфлікту на південному сході України, "на чиїх руках немає крові українських воїнів і мирних людей". 

На церемонії інавгурації були присутні понад 20 глав іноземних держав, урядів і міжнародних організацій. Серед них - федеральний президент Німеччини Йоахім Гаук (Joachim Gauck), президент Польщі Броніслав Коморовський, голова Європейської ради Херман Ван Ромпей, президент Литви Даля Грібаускайте, федеральний президент Швейцарії і діючий голова Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Дідьє Буркхальтер, а також віце-президент США Джо Байден. Росію представляв посол РФ на Україні Михайло Зурабов. 

ЦВК України від 3 червня оголосив Порошенка переможцем президентських виборів, що пройшли 25 травня. За офіційними результатами, за 48-річного депутата Верховної ради і бізнесмена проголосували 54,7 відсотка виборців. 

 

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх