У Києві в цілому необхідно докорінно змінювати систему влади, але на даному етапі доцільно об'єднати посади столичного міського голови і голови Київської міської державної адміністрації (КМДА), вважають експерти, повідомляє "Інтерфакс-Україна". 

Директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко на прес-конференції в середу підкреслив, що КМДА в першу чергу виконує функції органу державної виконавчої влади і фактично не підконтрольна Київській міській раді, хоча юридично вважається його виконавчим органом. 

На його думку, необхідно створювати виконавчий комітет Київради, а КМДА повинна функціонувати паралельно. Однак, для цього необхідно міняти законодавчу базу, що потребує багато часу. 

"Поки ми будемо чекати, поки всі рішення пройдуть через Верховну Раду, то завершаться 500 днів, які зараз має Віталій Кличко. Тому просто немає іншого виходу - для того, щоб дати можливість новому меру, новій команді щось здійснити потрібно йти найкоротшим шляхом - об'єднання цих двох посад, або ще простіше - призначення В.Кличко главою КМДА", - підкреслив він. Сергієнко також вважає, що головним завданням нового мера Києва і його команди є забезпечення прозорості в роботі міської влади. Так, всі проекти рішень Київради повинні оприлюднюватися на його офіційному сайті за 10 днів до пленарного засідання. 

На засідання Київради повинні мати доступ прості кияни. Для цього засідання необхідно проводити у великому приміщенні, наприклад, в Колонній залі на Хрещатику, 36, де кияни зможуть розміститися на балконі. 

Співкоординатор Ради з урбаністики Києва Григорій Мельничук вважає, що команді нового мера слід зосередити зусилля на вирішенні конкретних завдань, які не вимагають великих капіталовкладень, зокрема, проблем прозорості бюджету та містобудівної діяльності, розміщення МАФів, паркування автотранспорту, упорядкування діяльності маршруток. 

Водночас, на його думку, по більш глобальним проблемам, зокрема, будівництва метро на Троєщину, слід організувати публічну дискусію. 

Як відомо, вибори мера Києва і депутатів Київради 25 травня 2014 були достроковими. Чергові місцеві вибори в Україні відбудуться в жовтні 2015 року. 

 

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх