Росія повинна надати ЄСПЛ пояснення тому, чому вихованці будинку дитини з українського Сніжного були спрямовані на російську територію. Європейський суд з прав людини зобов'язав Російську Федерацію в термін до 17 червня надати пояснення обставинам незаконного переправлення, 12 червня, дітей-сиріт з будинку дитини міста Сніжного, Донецької області та їх вихователів на територію Росії.

Про це повідомляється на сайті міністерства юстиції України. Згідно з рішенням суду, винесеним 13 червня за позовом українського Мін'юсту, Росія також повинна повернути дітей на Україну.

Відповідно до чинного регламенту в ЄСПЛ  по справі було присвоєно статус пріоритетної, наголошується в повідомленні. Діти повернулися в Україну. Тим часом Донецька облдержадміністрація повідомила, що пізно ввечері 13 червня літак з 16 вихованцями снежнинського будинку дитини приземлився в аеропорту Дніпропетровська, звідти діти вирушили до табору "Корчагінець" під Кривим Рогом, де пробудуть три тижні.

Проте, за словами глави українського міністерства юстиції Павла Петренка, повернення не звільняє від відповідальності осіб, які брали участь у вивезенні сиріт та їх вихователів за кордон. 

"ЄСПЛ продовжить розгляд цієї справи в частині співробітництва Російської Федерації з терористами, які незаконно вивезли українських дітей-сиріт та утримували їх більше доби на території сусідньої держави", - зазначив Петренко.

12 червня автобус з трьома дорослими і 25 сиротами та вихованцями дитячих будинків сімейного типу, що прямував в дитячий оздоровчий табір у місто Кривий Ріг, був перехоплений в Сніжному збройними представниками так званої "Донецької народної республіки" і спрямований до КПП "Довжанський" Луганської області. Згідно з повідомленням Мін'юсту України, в той же день російська сторона дозволила перевезти на свою територію 16 дітей і двох вихователів без належних документів, лише за копіями свідоцтв про народження.

 

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх