П'ятеро журналістів загинули при виконанні своїх професійних обов'язків під час збройних зіткнень на Україні з початку 2014 року. Про це заявив у середу, 18 червня, Йохан Бір (Johann Bihr) - глава бюро з Східної Європи і Центральної Азії неурядової громадської організації "Репортери без кордонів", повідомляє Deutsche Welle.

У числі загиблих співробітників ЗМІ - італійський фотограф Андреа Роккеллі, його помічник Андрій Миронов, кореспондент української газети "Вести" В'ячеслав Веремій, журналіст російського телерадіоканалу ВГТРК Ігор Корнелюк і його товариш по службі, відеоінженер Антон Волошин.

Крім того, Бір закликав українську владу більше не перешкоджати діяльності російських журналістів. За його словами, співробітникам ЗМІ з Росії необхідно дозволити вільно пересуватися по Україні, дати їм можливість висвітлювати події в країні, а також "припинити затримувати тих, хто не акредитований при уряді в Києві - це не привід їх заарештовувати".

У свою чергу Генпрокуратура України поклала провину за загибель російського тележурналіста Ігоря Корнелюка на сепаратистів із самопроголошеної "Луганської народної республіки" і відкрила з цього приводу кримінальну справу. Зокрема, на сайті прокуратури йдеться, що учасники збройного опору поблизу Луганська "застосували вогнепальну зброю, міномети, з яких скоїли обстріл підрозділу військовослужбовців". Корнелюк загинув саме в результаті цього обстрілу, вважають прокурорські працівники.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх