Глава держави має намір надати владі на місцях реальні повноваження, яких ще ніколи не знала система місцевого самоврядування за всю історію України. У четвер, 26 червня, у Верховну раду України буде внесений президентський законопроект про зміни до Конституції, що стосуються децентралізації влади в країні.

Як повідомляє прес-служба президента України, про це Петро Порошенко заявив у середу, 25 червня, виступаючи на Дні діалогу представників органів місцевого самоврядування та органів державної влади. "Ми хочемо змінити найближчу до народу місцеву владу, надавши самоврядуванню реальні повноваження, яких ще ніколи не знала система місцевого самоврядування в історії України", - підкреслив глава держави. 

Глава держави відзначив, що законопроект про внесення змін до основного закону передбачає ліквідацію обласних і районних державних адміністрацій та введення посад представників президента. Також передбачається створення виконавчих комітетів місцевих рад, яким і буде делеговано основні функції державної влади на місцях. "На місцях залишиться значна частина податків, зібраних на території органу самоврядування", - пояснив Порошенко. Президент підкреслив, що децентралізація передбачає розширення повноважень місцевих громад, у тому числі і в питаннях історичної пам'яті, культурних традицій та мовної політики. "Але єдиною державною мовою України була, є і буде українська мова", - підкреслив глава держави. 

За словами Порошенка, Верховна рада здатна прийняти законопроект про внесення змін до Конституції у першому читанні вже наступного тижня.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх