В неділю в.о. президента України офіційно заявив, що вже надіслав листа до Міністерства Юстиції з проханням про перевірку факта антиконституційної діяльності Комуністичної Партії України. У самій партії вважають, що це політична розправа.  Експерти натомість застерігають, що саме заборона комуністичної партії, яка має своїх прихильників на сході України - може тільки поглибити кризу в нашій державі.

Минулого тижня на засіданні Верховної Ради Турчинов вперше висказав свою ініціювативу заборони комуністичної партії. Він сказав це після того, як Симоненко під час виступу сказав, що учасники антитерористичної операції розстріляли весь особовий склад міліції в місті Маріуполь.

18 травня Турчинов підтвердив свій намір: «Я підписав офіційний лист до Міністерства юстиції України, де пропоную міністру негайно розглянути всі матеріали, надані Службою безпеки України, Генеральною прокуратурою України щодо незаконної, антиконституційної діяльності Комуністичної партії України. Я переконаний, що український суд поставить крапку в цьому питанні».

Після інциденту у Верховній Раді Симоненко назвав намір в.о. голови ВР політичною розправою: «Сьогодні представники націонал-фашистського режиму намагаються заборонити Компартію, бо вони вже реально розуміють, що йде руйнування територіальної цілісності країни, і саме вони все це зробили» - сказав Симоненко.

Опитані Радіо Свободою експерти кажуть, що можливо силові відомства і найдуть звязки компартії з сепаратистами сходу і в такому разі до відповідальності доцільніше притягувати безпосередньо окремих політиків, а не цілої партії вцілому. Політолог Ігор Рейтерович зуважив, що заборонити комустичну партію потрібно було ще в далекому 1991 році, а не тепер в момент коли ці дії можуть тільки загострити ситуацію в країні.

За словами ж Руслана Бортника кращим способом вирішення проблеми з комуністами це парламентські вибори. На його думку якщо заборонити компартію таким способом, то фактично південь і схід країни втратять останнє представництво у парламенті і це призведе до радикальних форм протистояння. Бо в цієї партії присутній, як людський фактор так і фінансовий.

Джерело: Інтернет газета "Послезавтра"

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх