Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров закликав главу Держдепу США Джона Керрі вплинути на Київ з метою припинення військової операції проти сепаратистів на сході України. У телефонній розмові, що відбулася за ініціативою американської сторони у вівторок, 1 липня, Лавров підкреслив, що рішення президента України Петра Порошенка про припинення перемир'я підриває досягнуті домовленості і "розв'язує новий виток кровопролиття з непередбачуваними для української держави наслідками", цитує слова міністра агентство "Інтерфакс".

Держсекретар і російський міністр відзначили необхідність припинення вогню, вирішення гуманітарних проблем, а також початку переговорів між сторонами конфлікту. Глава Держдепу в свою чергу запевнив, що Вашингтон прагне до пошуку мирного розв'язання кризи на Україну, але в той же час визнав, що існують відмінності в підходах до того, як цього можна досягти. 

Генсек ООН розчарований підсумками тимчасового припинення вогню 

Тим часом генеральний секретар ООН Пан Гі Мун висловив розчарування підсумками  режиму припинення вогню в Україні. Генсек очікував, що тимчасове перемир'я посприяє стабілізації ситуації на сході України і жалкує, що це не сталося, передає "Інтерфакс" з посиланням на представника Пан Гі Муна, Стефана Дюжарріка. За його словами, генсек ООН "із занепокоєнням стежить за повідомленнями про відновлення зіткнень на сході України" і закликає всі сторони конфлікту "не відмовлятися від ідеї домагатися дійсного припинення вогню і рухатися в напрямі припинення насильства в рамках політичного та дипломатичного процесу".

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх