Міністри закордонних справ ФРН, Франції, Росії та України домовилися про комплекс заходів, спрямованих на досягнення перемир'я на сході України. Зустріч відбулась вчора ввечері в Німеччині.

Шанс Штайнмайера 

Головний німецький дипломат оцінює ситуацію на сході України як надзвичайно вибухонебезпечну. На його думку, там "в будь-який момент може статися такий спалах насильства, який не вдасться погасити ні політичними, ні військовими засобами". 

Враховуючи цю обставину, Штайнмайер вважає за необхідне "використовувати будь-яку можливість, щоб запобігти такому розвитку подій". Для цього він і запросив терміново в Берлін Сергія Лаврова, Павла Клімкіна та Лорана Фабіуса. 

При цьому мета, яку ставить перед собою офіційний Берлін куди скромніша, ніж ще пару тижнів тому. Мова йде не про пошук врегулювання російсько-українського конфлікту, а всього лише про заходи, здатні привести до припинення вогню і більш-менш сталого перемир'я на сході України, повідомляє Deutsche Welle

Переговори висіли на волоску 

Переговори чотирьох міністрів тривали довше розрахункового часу, а журналісти в очікуванні початку підсумкової прес-конференції ворожили.

Штайнмайер назвав ці переговори "важкими, інтенсивними, серйозними, але - зрештою - і конструктивними". Результатом стала підписана в Берліні спільна декларація, що передбачає комплекс заходів, спрямованих на досягнення сталого перемир'я.

Не чарівна формула 

Тепер чотири міністри домовилися про те, що в самий найближчий час, ще до 5 липня відновить свою роботу так звана контактна група за участю представників самопроголошених республік, Росії, України і ОБСЄ, якій доручено виробити прийнятні для всіх сторін умови перемир'я. Спостерігати ж за його дотриманням належить також фахівцям з ОБСЄ. 

Росія у свою чергу виявила готовність допустити на свою територію українських прикордонників для спільного контролю на тих КПП, які з українського боку захоплені сепаратистами. Там же має бути дозволено бути присутнім і спостерігачам від ОБСЄ. 

Декларація, крім того, вимагає від сепаратистів звільнити всіх заручників і забезпечити безпеку для журналістів, що працюють в зоні конфлікту. 

Штайнмайер розуміє, що досягнуті домовленості - "це не вирішення всіх проблем, не чарівна формула, здатна відразу все змінити на краще, але перший і важливий крок у напрямку перемир'я, шанс, яким слід скористатися". 

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх