Президент Росії повинен примусити сепаратистів до прямого діалогу з владою в Києві, посилити контроль на російсько-українському кордоні і сприяти звільненню всіх полонених і заручників. Президенти США і Франції Барак Обама і Франсуа Олланд в телефонній розмові, що відбулася в понеділок, 7 липня, закликали свого російського колегу Володимира Путіна посилити тиск на сепаратистів на сході України.

Як йдеться у повідомленні, опублікованому прес-службою Єлисейського палацу, президент Росії повинен примусити сепаратистів до прямого діалогу з владою у Києві. "Глави Франції та США закликали організувати в максимально стислі терміни зустріч контактної групи з сепаратистськими елементами для досягнення домовленості про двостороннє припинення вогню". 

За інформацією Deutsche Welle, крім того, Володимира Путіна знову закликали посилити контроль на російсько-українському кордоні і сприяти звільненню всіх полонених і заручників. Як зазначили в Білому домі, коментуючи підсумки розмови, лідери двох країн висловили узгоджену позицію: Росія повинна припинити "дестабілізуючі дії". 

В іншому випадку, пригрозили Олланд і Обама, Росію чекають нові санкції. У понеділок, 7 липня, на зустрічі послів ЄС у Брюсселі було досягнуто домовленості розширити список російських громадян, яким буде заборонений в'їзд на територію Євросоюзу, а їхні європейські рахунки і активи будуть заморожені. Конкретний список обговорюватиметься у вівторок, 8 липня.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх