На нараді міжнародних кредиторів єврокомісар Штефан Фюле заявив, що реформи повинні торкнутися найбільшу кількість груп українського населення і підкреслив необхідність гарантій дотримання прав меншин.

Подальша фінансова допомога Україні буде залежати від поточних зусиль країни з проведення реформ. Таку заяву на координаційній нараді міжнародних кредиторів, що відбувся в Брюсселі у вівторок, 8 липня, зробив єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Штефан Фюле. 

"Ми вітаємо нові кроки Києва щодо реформування конституції, судової системи і децентралізації влади". 

Раніше Євросоюз погодився надати Україні допомогу в розмірі 11,1 мільярда євро, ще три мільярди мають бути безпосередньо перераховані в український бюджет. Єврокомісар зазначив, що реформи, повинні торкнутися якомога ширших верств населення. Особливо важливими він назвав реформи правової системи та управління, а також дотримання прав людини та основних свобод, "насамперед, щодо представників меншин". 

Віце-прем'єр України Володимир Гройсман, також присутній на нараді, підтвердив необхідність реформ. 

"Українці зробили впевнений вибір на користь шляху до Європи, але ціна, яку ми за це платимо, дуже висока". Віце-прем'єр зазначив, що Україні потрібна допомога в диверсифікації енергоресурсів, боротьбі з корупцією та підготовці підприємств до виходу на ринок Євросоюзу. Він також запевнив, що фінансова підтримка не буде "розтрачена даремно". 

Влітку в Україні почне роботу поліцейська місія 

На нараді Фюле нагадав про те, що в червні була узгоджена спільна місія в рамках політики безпеки і оборони, передає агентство "Інтерфакс". За словами Фюле, вона повинна бути розміщена протягом літа і складатиметься з цивільних професіоналів в сферах поліції і судової системи. Мета місії - допомогти силам безпеки України поліпшити управління відповідно до європейських стандартів, наголосив єврокомісар.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх