У ході проведеної в четвер, 10 липня, телефонної розмови президент України Петро Порошенко запевнив федерального канцлера Німеччини Ангелу Меркель (Angela Merkel) про готовність до перемир'я у збройному конфлікті на території Донецької та Луганської областей.

Глава держави підкреслив, що для досягнення мети необхідно забезпечити режим моніторингу та верифікації двостороннього припинення вогню, контроль за кордоном для припинення надходження зброї і бойовиків з Росії, негайне звільнення всіх заручників і початок політичних переговорів, йдеться на сайті президента України. 

Порошенко звернув увагу Меркель і на випадки порушень міжнародного права з російського боку. Зокрема, він навів приклад викрадення сепаратистами і нелегального переправлення до Росії пілота українських збройних сил Надії Савченко, яка тепер міститься у в'язниці в Воронежі. Крім того, глава держави висловив обурення з приводу взяття під варту в Москві українського режисера Олега Сєнцова після примусового надання йому російського громадянства на території Криму.

У свою чергу канцлер Німеччини зазначила відсутність доступу представників спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) до контрольно-пропускних пунктів на україно-російському кордоні у зв'язку з діями сепаратистів у прикордонних районах. Раніше того ж дня глава місії ОБСЄ в Україні Ертугрул Апакан заявив, що для розміщення спостерігачів на прикордонних пунктах потрібне встановлення перемир'я.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх