Пентагон і американські спецслужби розробляють плани, які дозволять уряду США передати Києву дані про певне розташування зенітних ракетних комплексів сепаратистів. За словами високопоставленого представника адміністрації президента Сполучених Штатів, отримана інформація дозволить українським збройним силам завдати прицільні удари по ППО сепаратистів, пише в неділю, 26 липня, газета The New York Times.

Обговорення цієї пропозиції в Білому домі поки не почалося, повідомило виданню джерело в адміністрації Барака Обами. За його словами, неясно, чи підтримає даний план президент США, так як він буде означати, що США все глибше втягуються в конфлікт. 

Обама схвалив обмежене співробітництво американських спецслужб з Україною, і США вже надають Києву розвіддані, отримані з супутників. Однак ці знімки не можна використовувати для прицільних ударів, так як вони потрапляють до українських силовиків через кілька годин, а то і днів з моменту їх появи. 

США розмірковують, чи слід послати чіткий сигнал Кремлю 

Питання про те, якого роду розвіддані США можуть надати Україні, широко обговорюється в адміністрації президента, зазначає The New York Times. За даними видання, в основі дискусії лежить питання, чи слід Вашингтону просто зміцнити позиції українського уряду, ослаблені сепаратистами, або ж надати Києву інформацію для знищення зенітних комплексів на сході України і цим дати чіткий сигнал Кремлю. Держдепартамент США повідомив виданню, що передачу актуальних розвідувальних даних Києву, підтримує держсекретар США Джон Керрі.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх