У ході конфлікту в Україні, починаючи з середини квітня цього року, загинуло не менше 1129 осіб і було поранено 3442 людини. Такі дані наведені в щомісячній доповіді Верховного комісаріату ООН з прав людини, оприлюдненій в понеділок, 28 липня. 

Населення Східної України страждає від "страхітливих" дій проросійських сепаратистів, підкреслюється в документі. Щоб закріпити свою владу, збройні угруповання "викрадають, катують і страчують людей". Їх жертвами, за даними ООН, стають місцеві політики, чиновники, робітники, вчителі, журналісти, духовні особи, студенти. 

При цьому, Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллай підкреслила, що деякі дії української армії, також, можуть розглядатися, як порушення міжнародного гуманітарного права. Зокрема, під час боїв у Донецьку та Луганську, як сепаратисти, так і українська армія використовували важке озброєння, включаючи артилерію, броньовану техніку та ракети. 

"Обидві сторони повинні перешкоджати загибелі мирних жителів", - цитує заяву Піллай Deutsche Welle.

Однак, також стало відомо, що проросійські терористи в цілях дескредитації української армії, чіпляють українські прапори на свою техніку та роблять обстріл жилих районів міст східної України, повідомляє прес-центр АТО.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх