Москва представляє ситуацію в Придністров'ї "в тенденційній манері, грунтуючись на вирваних з контексту фактах, поєднуючи їх з помилковими тлумаченнями", заявив молдавський МЗС у вівторок, 5 серпня.

Так зовнішньополітичне відомство Молдавії відреагувало на оприлюднений напередодні коментар російського МЗС щодо "поточної ситуації навколо придністровського врегулювання". У ньому Москва звинуватила Молдавію і Україну в створенні "економічної та транспортної блокади" Придністров'я, а також наголосила на необхідності військової присутності РФ в регіоні. 

Молдавський МЗС зазначив, що незадовго до публікації коментаря МЗС РФ на російському каналі РТР вийшла передача, "яка намагається створити атмосферу боязні і заклопотаності серед населення" Придністров'я. Молдавія спростувала інформацію про ситуацію в Придністров'ї, представлену РТР, назвавши її "прикладом пропаганди, яку російські ЗМІ вперто поширюють останнім часом". 

Кишенев закликав Москву дотримуватися суверенітету Молдавії 

Відносно "економічної блокади" Придністров'я, Кишинів зазначив, що Москва "навмисно плутає блокадні дії з існуючими проблемами в економічній сфері між двома берегами Дністра". Крім того наголошується, що ідея економічної блокади "звучить ще більш дивно на тлі необгрунтованого застосування РФ торгових обмежень у відносинах з Молдавією". З приводу присутності російських військ в Молдавії в коментарі молдавського МЗС наголошується, що позиція Кишинева щодо необхідності їх виводу незмінна. 

У висновку Молдавія закликала Росію діяти відповідно до свого статусу посередника в процесі врегулювання придністровського конфлікту, а також з офіційною позицією, заснованою на дотриманні суверенітету і територіальної цілісності Республіки Молдова.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх