Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель (Angela Merkel) у телефонній розмові з президентом Росії Володимиром Путіним, що відбулася в середу, 6 серпня,  закликала російського лідера схилити сепаратистів на сході України до згоди на двостороннє перемир'я з Києвом.

Як повідомила заступник прес-секретаря уряду в Берліні Крістіане Вірц (Christiane Wirtz), заклопотаність Меркель викликала прихована підтримка Москвою проросійських сил в Донбасі. Телефонна розмова відбулася за ініціативою німецької сторони, передає Deutsche Welle з посиланням на джерело в Кремлі. 

В ході обговорення ситуації на сході України, Меркель і Путін позитивно оцінили зустріч контактної групи представників Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), Росії і України з лідерами сепаратистів, що відбулася в Мінську, а також діяльність місії спостерігачів ОБСЄ на російських прикордонних контрольно-пропускних пунктах "Донецьк" і "Гуково". При цьому канцлер підкреслила, що першочерговою метою залишається стабілізація ситуації в східноєвропейській країні. За словами Меркель, Україна "повинна мати можливість самостійно прийняти рішення про побудову свого майбутнього". 

У свою чергу, російський президент звернув увагу на "безперервні бойові дії з боку українських силових структур, а також викликані цим численні людські жертви і загострення гуманітарних проблем". Путін підкреслив також, що "відповідальність за події на сході України несе керівництво в Києві".

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх