Сполучені Штати будуть вважати вторгненням спробу Росії в односторонньому порядку, без участі міжнародних організацій, доставити гуманітарну допомогу в Україну. Про це в п'ятницю, 8 серпня, заявила постпред США при ООН Саманта Пауер.

"Враховуючи, що Україна надала міжнародним гуманітарним організаціям право доставляти допомогу по своїй території, немає ніякої логічної причини, чому саме Росія прагне доставити її. Тому будь-яке подальше одностороннє втручання Росії в український конфлікт, в тому числі і під виглядом надання гуманітарної допомоги, абсолютно неприпустимо. І буде розглядатися, як вторгнення в Україну ", - цитує американського постпреда Deutsche Welle

Пауер нагадала про п'ятиденну війну 2008 року 

Саманта Пауер нагадала, що Москва висловлювала аналогічну стурбованість становищем цивільного населення незадовго до початку війни з Грузією в серпні 2008 року. "Подібні слова віщували військові дії", - зазначила вона. 

Ініціативу направити гуманітарну допомогу в Україну озвучив постпред Росії при ООН Віталій Чуркін у ході минулого засідання Радбезу, присвяченого становищу мирного населення, яке залишилося в Донецьку і Луганську, а також біженців і вимушених переселенців, які постраждали від української кризи. 

За словами російського представника, Москва готова направити колону з гуманітарною допомогою в супроводі співробітників Міжнародного комітету Червоного хреста. "Ми готові діяти максимально прозоро. Нехай міжнародне співтовариство візьме під контроль і сам конвой, і його маршрут, і розподіл допомоги", - заявив Чуркін. Ця ідея підтримки Радбезу не знайшла.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх