Оперативні дипломатичні дії президента України Петра Порошенка дозволили запобігти провокації на російсько-українському кордоні. Про це, повідомила в суботу, 9 липня, президентська прес-служба, заявив заступник глави адміністрації президента України Валерій Чалий.

За його словами, в ніч на суботу з боку Росії в сторону українського кордону "рухався величезний конвой, який супроводжувався військовими і технікою РФ". Нібито за погодженням з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста в Україні мала увійти гуманітарна колона з "миротворцями". За оцінкою Чалого, це могло привести "до непередбачуваних подій" і спровокувати "повномасштабний конфлікт". При цьому, зазначив заступник голови президентської адміністрації, "Міжнародний Комітет Червоного Хреста спростував інформацію Росії про узгодження з ним процедури проходження гуманітарної колони". 

Телефонна дипломатія 

Валерій Чалий підкреслив, що Петро Порошенко терміново зібрав оперативний штаб і провів переговори зі світовими лідерами, в тому числі з держсекретарем США Джоном Керрі та керівником Міжнародного комітету Червоного Хреста Петером Маурером. За дорученням президента глава МЗС України Павло Клімкін поговорив зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим, від якого отримав запевнення, що "це буде зупинено", - зазначив Чалий. 

За словами заступника голови президентської адміністрації, практично всі члени Ради Безпеки ООН висловили підтримку позиції України. "Міжнародні партнери, практично всі члени Ради Безпеки ООН запевнили українську сторону в тому, що не допустять провокаційних кроків по відношенню до України", - розповів Валерій Чалий.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх