Відразу кілька лауреатів Нобелівської премії миру закликали покласти край насильству на сході України і знайти мирне вирішення української кризи. Німецький журнал Focus опублікував в неділю, 10 серпня, їх звернення до Росії, України, США та ЄС.

Зокрема, духовний лідер буддистів Далай-лама заявив, що "насильство руйнує довіру, яка необхідна для діалогу". Він також додав, що в умовах світової глобалізації надмірний націоналізм приносить лише шкоду. 

Архієпископ кейптаунский Десмонд Туту, який отримав Нобелівську премію миру в 1984 році за зусилля в боротьбі з апартеїдом, заявив з приводу українського конфлікту: "Світ не потребує другої холодної війни". На думку священика, "лідери Росії і України сьогодні тримають в своїх руках благополуччя світу, яке, тим не менш, є крихким, як сире яйце". 

Колишній президент Польщі Лех Валенса нагадав Заходу про необхідність рішучих і примирних дій, щоб запобігти ескалації конфлікту в Україні. Він звинуватив європейські країни і США в недостатній солідарності. Валенса зазначив також, що до початку зіткнень Україна не отримала від країн заходу ніяких серйозних пропозицій, які могли б переконати і об'єднати все населення.

Кнопки соціальних мереж

Сподобалось? Поділись новиною з друзями, клікнувши на кнопку улюбленої соц.мережі:

Цікаво? Розкажи друзям

Архів новин

Читайте нас у "ВКонтакті"

Наверх